שם:
טל':
אימייל:
מהות הפניה
אלגבי אגבלי ושות
077-2314139
 
ייעוץ משפטי אלגבי אגבלי
טיפול בתביעות נזיקין
אלגבי אגבלי Facebook

 

 

תאונות דרכים בדרך לעבודה

על מנת להוכיח כי מדובר בתאונת דרכים שקשורה לעבודה צריך להציג קשר בין השניים. הקושי שבהוכחה זו מתבטא בכך שזהו לא נזק יומיומי: קשה יהיה להראות קשר בסין נהיגה ועבודה, מבלי שהמקצוע שלכם הוא נהג, למשל. יחד עם זאת, משרד עורכי הדין שלנו הצליח בעבר להוכיח קשרים אלו בעבר בהצלחה יתרה.

להלן זכויותיהם של נפגעי תאונת עבודה:

דמי מחלה

אדם שהוא פגוע תאונת עבודה זכאי לפיצוי על ההיעדרות ממנה – מביטוח לאומי. על הנפגע להגיש במשרדי הביטוח הלאומי טופס פגיעה, אותו ניתן לשלוח גם בדואר לסניף המטפל בו. דמי פגיעה משולמים למשך 91 ימים והיקפם כ- 75% מממוצע השכר ב- 120 הימים שלפני התאונה. עצמאי ישולם על פי היקף המקדמות בשנה הקודמת. דמי הפגיעה החודשיים המקסימליים שניתן לשלם הם בכל מקרה 25,597 ₪. 

חופשת מחלתו של העובד פחותה מ- 12 ימים, כאשר על 3 הימים הראשונים יתבצע תשלום מהמעביד בהיקף 75% מהשכר, והשאר ישולם על ידי ביטוח לאומי. אם ישנה חופשת מחלה ארוכה מ- 12 ימים, העובד ישולם על ידי המעביד בהיקף של 9 ימים, והיתר על ידי ביטוח לאומי.

תאונות דרכים בדרך לעבודה

נכות

לאחר 3 חודשים זכאי הנפגע להגיש תביעת נכות, אז יעמוד בפני וועדות שייקבעו את סף הנכות. אם מדובר בנכות המזכה בקצבת נכות, היא תתקבל מדי חודש באופן קבוע או זמני, תלוי מה קבעה הוועדה. פחות מ- 9% נכות לא מזכה בקצבה, 9-19% בגמלה חד פעמים ו- 20%+ בתשלום חודשי.

ניתן לקבול לוועדת ערר בגין חוסר שביעות רצון מהחלטת הוועדה. וועדת ערר ניתן לתבוע רק בבין דין לעבודה, ורק בנושאים חוקיים כמו התייחסות לחוות דעת רפואית או התעלמות ממנה, למשל.

בעת תקופת הנכות הזמנית, העובד יכול גם לעבוד וגם להיות משולם קצבה. עובד שכלל לא יכול לשוב לעבודה יכול להגיש בקשה להכרה כנכה נזקק לקבלת קצבאות בהיקף 75% מהשכר. 

במקרה של נכות לצמיתות, יכול העובד להגיש כל 180 ימים תביעה להידרדרות המצב.

טיפולים רפואיים

על פי חוק, הנפגע זכאי לטיפול רפואי ותקופת החלמה, התאוששות ושיקול – והכל מטעם שירותי הבריאות הציבוריים. לצורך כך, עובד פגוע ימלא טופס 250 חתום על ידי המעסיק וימען אותו לביטוח לאומי.

מה עושים אם ביטוח לאומי דוחה את התביעה?

לא תמיד משתכנע הביטוח הלאומי שתאונת דרכים כלשהי היא תאונת עבודה. במקרה זה, יכול העובד להגיש תביעה לבית דין אזורי לעבודה, וגם על החלטתו ניתן לערער לבית הדין הארצי לענייני עבודה. צוות אלגבי אגבלי לשירותכם בטיפול אישי של עורך דין מומחה לתאונות דרכים, אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר לפרטים נוספים.