שם:
טל':
אימייל:
מהות הפניה
אלגבי אגבלי ושות
077-2314139
 
ייעוץ משפטי אלגבי אגבלי
טיפול בתביעות נזיקין
אלגבי אגבלי Facebook

 

 

רשלנות רפואית בהריון ולידה

אנו עדים יותר בשנים האחרונות למקרים של רשלנות רפואית בהריון ולידה, כמו מומים או בעיות בהיריון, אשר לא אובחנו בזמן או שהרופא המטפל לא שם לב אליהם. דוגמא שיכולה הייתה למשל למנוע מום מולד, היא הורים שלא עודכנו לגבי הזכות שלהם לבצע באמצעות מכונים פרטיים, בדיקת אולטרה סאונד כגון סקירה מערכתית של העובר בצורה מעמיקה יותר, מאשר זו המתבצעת ע"י קופות החולים השונות. זו הסיבה שרבים מהתינוקות נולדים, עם מום שהנפוץ בהם הוא שיתוק מוחין – CP. במקרה של תביעת רשלנות רפואית בזמן ההיריון, הטענה היא, כי המעקב לא בוצע כראוי ואפילו בצורה רשלנית, כלומר, הרופא לא התייחס ברצינות ובמקצועיות הנחוצה לתוצאות הבדיקות ולא העניק את הטיפול המתאים שיכול היה להציל, אם את העובר או אם את האם, במידה והיא זו שנפגעה בבריאותה בעת היריון או הלידה.

רשלנות רפואית בהריון ולידה

נזקים שיכלו למנוע בילדים ובנשים בזמן ההיריון או בלידה

גם בלידה עלולים להיווצר סיבוכים, למרות ההתקדמות של הרפואה והמכשור הטכנולוגי העדכני ביותר. ישנם תינוקות, אשר נולדים מתים , בגלל חוסר חמצו, כלומר חנק. נזקים ליולדות אף הם נפוצים, כגון תסחיף ריאתי ורשלנות אחרת, אשר התבצעה בזמן הלידה. כל המקרים הללו, נובעים מתוך רשלנות רפואית בהיריון ולידה. ישנם תיקים רבים בתחום ולכן, פנייה לעו"ד המתמחה ברשלנות רפואית, רק תסייע לכם לתבוע ולקבל את המקסימום המגיע לכם, לאחר פגיעה וסיכון היילוד או האם.

למי כדאי לפנות בנושא של רשלנות רפאית בזמן ההיריון או הלידה?

לא כל עורך דין, מומחה ברשלנות רפואית, כי אם רק עו"ד שבקיא במונחים הרפואיים או עו"ד שהוא גם רופא ומתמחה רק בתחום הספציפי הזה, כגון רשלנות רפואית בהיריון ולידה. עורך דין המתמחה בתחום רשלנות רפואית, יוכל להעריך נכון את התיק ולהגיש חוות דעת מתאימה, להעריך את סכום התביעה ולחקור רופאים מומחים כגון רופאים גינקולוגים ורופאי ילדים הקשורים לתחום הזה. ישנן נשים שתובעות את הרופא שטיפל בהן מטעם קופת החולים ויש , התובעות את הרופא ה מיילד בית החולים, בשל טעות, או יותר נכון התרשלות בלידה עצמה.