שם:
טל':
אימייל:
מהות הפניה
אלגבי אגבלי ושות
077-2314139
 
ייעוץ משפטי אלגבי אגבלי
טיפול בתביעות נזיקין
אלגבי אגבלי Facebook

 

 

סוגי תביעות ביטוח לאומי

בלא מעט מקרים – זקוקים אנו לסיוע המוסד לביטוח לאומי, חברת הביטוח הגדולה ביותר בישראל: פרישה מעבודה, מעבר של תאונה מצערת וכד'. יחד עם זאת, עובדתית המוסד מעכב, דוחה תביעות או מסכים לשלם רק את חלקן כחוק. במקרים אלו חשוב מאד לפנות לעורך דין שהביטוח הלאומי הוא תחום התמחותו: עו"ד מקצועי המכיר את כל נהלי המוסד, ודרך קבלת ההחלטות שלו. הוא יסייע לכם לקבל את כספכם באופן יעיל.

הבעיה שיוצר המוסד לביטוח לאומי

תפקידו של המוסד לביטוח לאומי כפי שמוגדר בחוק הוא לתמוך באזרחי המדינה מבחינה כלכלית ולסייע להם לחיות כנדרש גם במצבי עוני ומוגבלות. כל אזרח במדינה נדרש לשלם מדי חודש כספים למוסד זה המיועדים לשלם אותו בעת הצורך בכל רובדי החיים: דמי לידה, קצבת ילדים, קצבת זקנה, ימי מחלה, מימון פגועי תאונות עבודה, וקצבאות נכות. היותו של המוסד גוף בעל ביורוקרטיה ענפה ואף מסובכת, נתקל מבקש הכספים בקשיים. במצב שכזה האזרח הממוצע לא יכול לקבל כספים הנדרשים לו לניהול רמת חיים בסיסית, והמצער הוא שאין לו את הכלים והידע להתמודד עם המנגנון המסועף של מוסד זה. במצב ביש שכזה הפתרון הטוב ביותר הוא לפנות לעורך דין ביטוח לאומי, אשר גם יגיש למוסד את התביעה וגם ילווה את הלקוח בכל התהליך עד קבלת הכספים.

סוגי תביעות ביטוח לאומי

ייעודו של עו"ד המתמחה בביטוח לאומי

הייעוד העיקרי מתבטא במימוש הזכויות של המבוטחים, בהינתן כי המוסד דחה את התביעה באופן מלא או חלקי. עורך דין ביטוח לאומי גם מכיר את החוק וגם את נהלי המוסד, ועל כן יכול להתמודד עם ועדות הערר והוועדות הרפואיות, ולייצג את הלקוח בבית דין לעבודה. התביעות למוסד לביטוח לאומי ינוסחו מהטעמים הבאים:

דמי לידה

תאונות עבודה

תאונות דרכים

נכות מלאה

הכרה באחוזי נכות

מחלת מקצוע או הגבלה אחרת המונעת פרנסה

תקציב סיעודי

סיוע סיעודי

פגיעת פעולת איבה

קצבת זקנה

החמרת מצב

איתור עו"ד ביטוח לאומי נדרש

קיימים הבדלים ברמת עורכי הדין השונים שכן יש לא מעט העוסקים בתחום כמו ביטוח לאומי. לכן, חשוב לבחור את העורך דין על פי הקריטריונים הבאים להבטחת איכותו:

התמחות פר אקסלנס – חשוב לבחון את הידע המקצועי בתחום הביטוח הלאומי. עורכי דין רבים בתחום מתמחים בתביעות ביטוח פרטיות, והתביעות מול ביטוח לאומי סבוכות יותר. יש לוודא שהם יודעים מהם הניואנסים הדרושים.           

ממליצים – חשוב שלעורך דין שלכם יהיו ממליצים, וייצא לו שם של אדם אמין אשר מומלץ לעבוד עמו.           

שכר טרחה – יש לבדוק מהו שכר הטרחה המקובל לשלם לעורך דין שכזה, וכיצד הוא גובה אותו. צורות גבייה אפשריות: אחוזים מסכום הפיצויים או תשלום מראש.

חשוב לדעת כי ליווי של עורך דין מקצועי בהליכי ביטוח לאומי עשוי להקל בהתמודדות מול מנגנוניו המסועפים של מוסד זה. בנוסף, מעורבותו תעלה את הסיכוי באופן חד לזכות במלוא הכספים המגיעים למבוטח כחוק.