שם:
טל':
אימייל:
מהות הפניה
אלגבי אגבלי ושות
077-2314139
 
ייעוץ משפטי אלגבי אגבלי
טיפול בתביעות נזיקין
אלגבי אגבלי Facebook

 

 
 
 

מאמרים נוספים

 

חתימת ערבות

במידה וחתמתם ערבות לבן משפחה/חבר קרוב, אתם עלולים למצוא את עצמכם מתמודדים עם תיק בהוצאה לפועל בהינתן שהאיש לו ערבתם לא שילם את שהתחייב.
 
הליך חתימת ערבות
 
חלק נכבד מאתנו כבר חתם ערבות או קיבל ערבות עקב חתימה על חוזה שכר דירה/מבנה או לקיחת הלוואה. לא תמיד אנו מבינים מה המשמעות של שרבוט החתימה הזו. זו אחריות כבדת משקל בה אנו אחראיים שאדם אחר ישלם את חובותיו/זכויותיו בנכס מסוים או בהלוואה מסוימת, לרבות משכנתא. חותם הערבות עלול, בהינתן שהאיש לו הוא חתם לא שילם, להפוך לחייב בעצמו, ללא הגנה משפטית מתאימה ועם חובות גדולים שייצברו לו.
 
חתימת ערבות

מהו "ערב מוגן"? מתי הערב יוגדר ככזה?
 
זהו ערב יחיד שהיה ערב לסכום ממוצע של כ- 500,000 ₪ לרכישת דירה, או ממוצע של 60,000 ₪ כערבות להלוואה כספית. במקרה כזה הרשויות לא יכולות לפנות אל הערב עד אשר הן מיצו את כל מה שצריך למצות עם החייב:
• עיקול משכורות.
• עיקול רכב.
• עיקול חשבון בנק וטובין נוספים.
אם החייב יעמוד בתשלומים גם הערב יהיה משוחרר מכל חוב. אם החייב הוכר כפושט רגל ומונה לו כונס נכסים ומנהל מיוחד בהליך זה, ייאלץ הערב לשאת בתשלום החובות באופן רלטיבי. גם אם החייב לא הוכר כפושט רגל אך נקט בהליך "איחוד תיקים" בהוצאה לפועל בסכומים נמוכים – יהיה גורלו של הערב דומה.

עורך דין מומחה להליך פשיטת רגל
 
עורך דין שתפקידו לייצג חייבים מול רשויות המס, לסייע להם להגיש בקשה למתן הפטר מלא מהחובות, ובמקרה שהחייב לא הוכר כפושט רגל אלא נשאר בהוצאה לפועל – לפעול לאיחוד תיקים והסדרי נושים. אם אתם מצויים בבעיית חוב בין אם אתם בהליך פשיטת רגל ובין אם מחוצה לו, חשוב לקבל ייעוץ מקצועי מעורך דין מומחה בתחום, שיסייע לכם להתמודד עם הקשיים המשפטיים הצפויים לכם כחייבים. העורך דין יספק לכם עצות עשה ועל תעשה בין אם אתם בתוך הליך פשיטת רגל ובין אם אתם בהוצאה לפועל. דפוס ההתנהלות בשני ההליכים שונה ומצריך התערבות של עורך דין למיצוב מצבכם ככל הניתן.
 
חתימת ערבות עו"ד